Новини

Приймання готівки для подальшого її переказу: Нацбанк розширив коло надавачів фінансових послуг

30.10.2020 / 10:00

Офіс великих платників податків ДПС повідомляє, що НБУ постановою від 19.10.2020 р. № 143 вніс зміни до постанови НБУ від 12.02.2013 р. № 42 «Про врегулювання питань щодо приймання готівки для подальшого її переказу» (далі – Постанова).

Так, згідно з пунктом 1 Постанови операції з приймання готівки в гривнях для подальшого її переказу (далі – операції з приймання готівки) за допомогою платіжних пристроїв та через пункти надання фінансових послуг (робоче місце працівника, облаштоване технічним пристроєм із відповідним програмним забезпеченням, який дає змогу працівникові сформувати електронний документ на переказ готівки та забезпечує оброблення і передавання інформації до банку / платіжної організації платіжної системи в режимі реального часу) здійснюють виключно:

  • банки;
  • комерційні агенти банків - юридичні особи, які уклали агентські договори з банками;
  • небанківські фінансові установи та оператори поштового зв'язку, які мають ліцензію НБУ на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків і є платіжними організаціями та/або учасниками платіжної системи та здійснюють свою діяльність відповідно до узгоджених НБУ правил платіжної системи.

Комерційні агенти банків, небанківські фінансові установи та оператори поштового зв'язку, зазначені в пункті 1 Постанови, не мають права передавати іншим особам свої повноваження щодо здійснення операцій із приймання готівки (абзац перший пункту 4 Постанови).

При цьому, норми абзацу першого пункту 4 Постанови не поширюються на небанківські фінансові установи та операторів поштового зв'язку, визначені в пункті 1 Постанови, які передають свої повноваження щодо здійснення операцій з приймання готівки іншим небанківським фінансовим установам / операторам поштового зв'язку, які мають ліцензію НБУ на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, на підставі відповідних договорів.

Зміни до Постанови набрали чинності 23 жовтня 2020 року.