Новини

Платники єдиного податку не зареєстровані як платники ПДВ: чи сплачують вони ПДВ при ввезенні товарів в Україну?

30.10.2020 / 16:40

Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що суб’єкти господарювання – платники єдиного податку, не зареєстровані як платники ПДВ, сплачують такий податок при ввезенні (імпорті) товарів на митну територію України під час митного оформлення.

Відповідно до п. 180.1 ст. 180 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для цілей оподаткування платником податку на додану вартість є, зокрема, будь-яка особа, що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України.

При цьому, згідно із п. 181.2 ст. 181 ПКУ, якщо особи, не зареєстровані як платники податку, ввозять товари на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню згідно із законом, такі особи сплачують податок під час митного оформлення товарів без реєстрації як платники такого податку.