Новини

Боротьба з корупцією у податковій міліції: особовий склад під підпис попереджено про неприпустимості втручання в діяльність суб’єктів господарювання в комерційних цілях

06.11.2020 / 18:00

Відповідно до пункту 5 Положення про Головне управління ДФС у Тернопільській області (далі – ГУ ДФС), затвердженого наказом Державної фіскальної служби України від 01.02.2019 р. № 80, ГУ ДФС забезпечує здійснення в межах повноважень, передбачених Законом України від 14.10.2014 р. № 1700-VII «Про запобігання корупції», вжиття заходів щодо запобігання та виявлення корупції у сфері службової діяльності.

Питання про стан дотримання антикорупційного законодавства, службової дисципліни та забезпечення законності у структурних підрозділах ГУ ДФС з початку 2020 року розглядалось на 5 оперативних нарадах.

З метою належного виконання посадовими особами ГУ ДФС положень Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції», Правил етичної поведінки в органах Державної фіскальної служби України, затверджених наказом ДФС від 26.06.2020 р. № 93, рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 29.09.2017 р. № 839 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», з початку поточного року ГУ ДФС проведено 10 лекційних занять з опрацювання вищевказаних нормативних документів та іншого законодавства в сфері запобігання корупції.

З огляду на епідеміологічну ситуацію, а також з метою мінімізації ймовірності розповсюдження COVID-19, у відповідності до вимог Закону України від 30 березня 2020 № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій, у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», загальна профілактика правопорушень в ГУ ДФС провадитьсь щомісячно із використанням автоматизованої-інформаційної системи «Управління документами».

З метою забезпечення дотримання високих етичних стандартів поведінки, формування правової свідомості та нетерпимості до корупції, недопущення вчинення дій, що можуть призвести до скоєння злочинів, особовий склад ГУ ДФС під підпис попереджено про персональну відповідальність за дотримання вимог антикорупційного законодавства України, режиму секретності та недопущення витоку інформації, неприпустимості втручання в діяльність суб’єктів господарювання в комерційних цілях.

Так з початку 2020 року проведено 9 заходів з профілактики вчинення правопорушень у сфері службової діяльності.

Станом на кінець вересня 2020 року посадові особи ГУ ДФС до кримінальної, адміністративної чи дисциплінарної відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, не притягувались.

Однак відносно 2 посадових осіб ГУ ДФС відкриті кримінальні провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України.

ГУ ДФС у вересні 2020 року розглянуто заяву щодо можливого вчинення корупційного правопорушення посадовою особою управління. За результатами розгляду вищевказаної заяви частина інформації не знайшла свого підтвердження, а деякі відомості станом на сьогоднішній день об’єктивно та всебічно встановити не видається можливим, у зв’язку з проведенням досудового розслідування компетентними органами.

Водночас інформуємо про діючі канали Державної фіскальної служби України та ГУ ДФС для внесення викривачами повідомлень про корупцію:

- з використанням засобів поштового зв’язку, на адресу: Львівська площа, 8, м. Київ;

- з використанням поштової скриньки, яка розміщена в холі адміністративної будівлі ДФС, за адресою: Львівська площа, 8, м. Київ;

- з використанням електронної адреси на поштову скриньку dilovod@sfs.gov.ua (окрім звернень громадян та запитів на отримання публічної інформації);

- під час особистого прийому громадян керівництвом та посадовими особами ДФС (інформація про порядок запису на прийом та графік особистого прийому розміщується на офіційному вебпорталі);

- засобами телекомунікації за телефоном 43-46-04 та на технічну поштову адресу закріплену за спеціалістом запобігання та виявлення корупції Головного управління ДФС у Тернопільській області tr.sfs.corrup@tax.gov.ua;

- на електронну адресу Відділу запобігання та виявлення корупції Державної фіскальної служби України dpzk@sfs.gov.ua та через офіційні вебпортали ДФС;

- у письмовому вигляді через працівників Відділу запобігання та виявлення корупції Державної фіскальної служби України.

У разі наявності відомостей щодо порушень вимог антикорупційного законодавства України, недотримання високих стандартів етичної поведінки, з боку посадових осіб ГУ ДФС просимо невідкладно звертатись з відповідними повідомленнями засобами телекомунікації за телефоном 43-46-04 та на технічну поштову адресу tr.sfs.corrup@tax.gov.ua.