Новини

Практика бізнес-омбудсмена: попри карантин, можна оскаржити результати податкової перевірки

10.11.2020 / 12:30

Юридична фірма успішно оскаржила результати перевірки, про це повідомляє Рада бізнес-омбудсмена.

Скарга на: Державна податкова служба (ДПС), Генеральне управління ГУ ДПС в м. Києві

Суть скарги: Юридична фірма з Києва звернулася до Ради бізнес-омбудсмена, оскільки не погоджувалася з результатами податкової перевірки. Податківці встановили, що скаржник порушив терміни сплати по єдиному податку з юридичних осіб та нарахували юрфірмі штраф.  З’ясувалося, що ще два роки тому скаржник помилково сплатив єдиний податок на інший рахунок, в результаті чого утворився борг. І хоча компанія своєчасно і в повному обсязі сплачувала податки і в подальшому, борг фактично залишався не покритим. Юридична фірма подала заперечення до податкового органу, проте рішення ГУ ДПС змінити не вдалося. Так скарга опинилася у Раді.

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали звернення, інспекторка визнала скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала ДПС забезпечити повний, всебічний та неупереджений розгляд скарги компанії. Зважаючи на карантинні обмеження, Рада організувала розгляд скарги за участі самого скаржника та податкової в режимі телеконференції.

Результат: ДПС врахувала заявлені під час розгляду доводи та дослухалась до рекомендацій Ради. Одночасно із спірним рішенням скасовано штрафні санкції юридичній фірмі. Інспекторка успішно закрила справу.