Новини

ПРРО: проведення розрахункових операцій в режимі офлайн може тривати не більше 36 годин

11.11.2020 / 18:00

Офіс великих платників податків ДПС нагадує, що програмні РРО активно увійшли в життя платників податків і стали черговим кроком в удосконаленні ведення бізнесу. Крім багатьох зручностей, які додались разом з появою ПРРО у користувачів цими реєстраторами з’явилась можливість працювати з ними як в реальному часі, так і офлайн.

Такий режим застосовується на період втрати зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій та фіскальним сервером контролюючого органу. Порядок застосування РРО в офлайн режимі визначено Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій.

На період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу, проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих сервером контролюючого органу. Зазначена норма встановлена Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 20 вересня 2019 року № 128-IX, який набрав чинності 1 серпня 2020 року.

Відлік часу, протягом якого ПРРО працював в режимі офлайн, починається від дати та часу, зазначених у повідомленні про проведення розрахункових операцій в режимі офлайн з відповідною відміткою («початок переведення ПРРО в режим офлайн»), до дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «завершення режиму офлайн», а також від дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «завершення режиму офлайн» до дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «початок переведення ПРРО в режим офлайн», якщо в період між такими строками фіскальним сервером не було зареєстровано розрахункових документів у режимі онлайн-обміну.

У розрахунковому документі (чеку) має обов’язково бути наявна позначка про проведення розрахункової операції в режимі офлайн.