Новини

Грошова допомога при виході на пенсію: що з базою для нарахування ЄСВ?

13.11.2020 / 10:40

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що ст. 7 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначена база нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 року № 1170 «Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

До зазначеного Переліку віднесено одноразову допомогу працівникам, які виходять на пенсію згідно із законодавством та колективними договорами.

Тобто грошова допомога, виплачена найманому працівнику при виході на пенсію, не є базою для нарахування ЄВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.