Новини

Експорт сільгосппродукції до країн Європи, Азії та Африки: податківцями виявлено незаконну схему на понад 160 мільйонів гривень

16.11.2020 / 18:30

Під час відпрацювання інформації  про зовнішньоекономічну діяльність суб’єктів господарювання податківці встановили факт незаконного експорту ТОВ «А» сільгосппродукції на суму понад 160 млн грн протягом квітня — червня 2020 року.

Фахівцями ГУ ДПС у Харківській області було проведено аналіз наявних баз даних та ВМД (вантажно митна декларація), під час якого з’ясувалася відсутність джерела легального походження продукції.  До того ж ТОВ «А» не надано до контролюючого органу податкові декларації з податку на додану вартість за відповідні звітні податкові періоди та не здійснено реєстрацію податкових накладних на продаж товару.

Це свідчило про те, що такі операції можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Складені матеріали про операції  ТОВ «А» з незаконного експорту направлені для відпрацювання до правоохоронних органів, якими у подальшому повідомлено про початок досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України. Слідчі дії тривають.