Новини

Підприємство-сільгоспвиробник зареєструвалось у жовтні 2020 року: чи може воно бути платником єдиного податку четвертої групи?

20.11.2020 / 11:00

Головне управління ДПС у Запорізькій області інформує.

Сільськогосподарський товаровиробник – це юридична особа незалежно від організаційно-правової форми або фізична особа-підприємець, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання (пп. 14.1.235 ст. 14 ПКУ).

Новоутворені сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи з наступного року, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік, дорівнює або перевищує 75 %, а фізичні особи – підприємці – у рік державної реєстрації (пп. 291.4.7 ст. 291 ПКУ).

Попередній податковий (звітний) рік для новоутворених сільськогосподарських товаровиробників — юридичних осіб – це період з дня державної реєстрації до 31 грудня того ж року (п. 294.2 ст. 294 ПКУ).

Отже, новоутворені сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи тільки з наступного року, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік, дорівнює або перевищує 75 %.