Новини

COVID-19: включати медичну допомогу до податкової знижки можна, якщо зазначені кошти добровільно перераховані протягом карантину

23.11.2020 / 14:30

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, що за результатами 2020 року платники податку зможуть включити до податкової знижки витрати на медичну допомогу на боротьбу з коронавірусом у повному обсязі, без обмежень, передбачених п. 166.3.2 ПКУ.

Така новація запроваджена Законом від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» (зі змінами ЗУ від 30.03.2020 р. № 540-IX та  від 13.05.2020 р. № 591-IX).

Так, до податкової знижки за результатами 2020 року дозволено включення:

- суми коштів або вартості лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим;

- дезінфекційних засобів і антисептиків; медичного обладнання;

- засобів індивідуального захисту;

- медичних виробів для скринінгу хворих;

- розхідних матеріалів для надання медичної допомоги;

- медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів, реагентів для лабораторних досліджень;

- медичних виробів, лабораторне обладнання, розхідних матеріалів для інфекційних відділень, патологоанатомічних відділень тощо);

- засобів особистої гігієни;

- продуктів харчування та/або товарів за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України.

 Якщо зазначені кошти, обладнання, товари, матеріали добровільно перераховані (передані) протягом карантину:

- громадським об’єднанням;

- благодійним організаціям;

- центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, – Міністерству охорони здоров’я;

- іншим центральним органам виконавчої влади, які реалізують державну політику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, контролю якості та безпеки лікарських засобів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань та/або особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я;

- закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності;

- структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій протягом карантину, що запроваджений Кабінетом Міністрів України.

Для отримання податкової знижки з медичних витрат на лікування (COVID-19), платник податків подає за місцем своєї податкової адреси річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за підсумками 2020 року, тобто – з 1 січня 2021 року до 31 грудня 2021 року. Разом з декларацією необхідно надати копії платіжних документів, які підтверджують здійснені платником податків витрати на медичні послуги.

Нагадаю, що Законом № 466 внесено зміни до пп. 166.2 ПКУ в частині документального підтвердження витрат, які включаються до податкової знижки. Витрати для отримання податкової знижки з 23.05.2020 року можливо підтвердити електронними розрахунковими документами.

Не менш важливим моментом є і те, в які терміни можливе отримання такої знижки. Чинне законодавство дозволяє отримання такої знижки тільки лише на протязі року наступного за звітним. Тобто з ПДФО, який сплачено в 2019 році знижку можна отримати на протязі всього 2020року, подавши декларацію про отримані доходи та майновий стан. На наступні роки знижка (навіть якщо вона можлива) НЕ перенесеться. Перерахування податкової знижки здійснюється на протязі 60 днів після подання декларації на поточний рахунок платника в банку, або поштовим переказом на його ім’я.