Новини

Доходи від оренди майна: Мінфін про збереження статусу неприбуткової організації у медичних комунальних закладах

27.11.2020 / 15:18

Віктор ОВЧАРЕНКО, заступник директора Департаменту податкової політики — начальник Управління прямих податків МФУ, 
та Олена МАРКЕВИЧ, начальник відділу податку на прибуток підприємств Управління прямих податків МФУ

У ході реформи фінансування системи охорони здоров’я МОЗ розроблено Методичні рекомендації з питань перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства. До того ж процес перетворення закладів охорони здоров’я у комунальні некомерційні підприємства пов’язаний з отриманням такими підприємствами статусу неприбуткової організації.

Так, пп. 2.1.1 п. 2 цих Методрекомендацій визначено, що управління комунальним некомерційним підприємством здійснює рада територіальної громади села, селища, міста, району, області, яка є власником майна відповідного закладу охорони здоров’я. Власник майна здійснює контроль за використанням та збереженням належного йому майна безпосередньо або через уповноважений ним орган, не втручаючись у господарську діяльність підприємства.

Комунальне некомерційне підприємство має ширші повноваження у розпорядженні майном ніж бюджетна установа. Майно комунального некомерційного підприємства становлять його основні фонди та обігові кошти, а також інші матеріальні цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі.

Тож кошти комунального некомерційного підприємства повинні використовуватися для забезпечення основної діяльності, надання послуг, виконання робіт, оплати праці працівників, вирішення питань соціального розвитку, а також поліпшення умов праці, життя, здоров’я працівників. При цьому із дозволу власника або уповноваженого ним органу комунальне некомерційне підприємство має право здавати в оренду, надавати іншим підприємствам, організаціям та установам безоплатно в тимчасове користування майно, устаткування, інвентар, транспортні засоби, а також списувати їх з балансу.

Майно комунального унітарного підприємства перебуває у комунальній власності та закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання (комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління (комунальне некомерційне підприємство) (частина третя ст. 78 ГКУ).

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання