Новини

Громадянин придбав легковий автомобіль за кордоном: коли подавати загальну декларацію прибуття?

01.12.2020 / 09:15

На думку Держмитслужби, для отримання відповіді на питання: чи потрібно подання загальної декларації прибуття (далі – ЗДП) на легковий автомобіль, який ввозить громадянин, — необхідно визначитись, до якої категорії об’єктів митного регулювання належить такий транспортний засіб.

Відповідно до положень пункту 11 частини 2 статті 194-1 Митного кодексу України передбачено неподання ЗДП на транспортні засоби особистого користування.

За визначенням, яке надано в пункті 60 статті 4 Митного кодексу України, «транспортні засоби особистого користування» — це наземні транспортні засоби товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепи до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД, плавучі засоби та повітряні судна, що зареєстровані на території відповідної країни, перебувають у власності або тимчасовому користуванні відповідного громадянина та ввозяться або вивозяться цим громадянином у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію виключно для особистого користування, а не для промислового або комерційного транспортування товарів чи пасажирів за плату або безоплатно.

Відповідно до частин 1 та 6 статті 377 Митного кодексу України, товари за товарними позиціями 8701 — 8707, 8711, 8716 згідно з УКТ ЗЕД, які підлягають державній реєстрації, при ввезенні громадянами на митну територію України або надходженні на митну територію України на адресу громадян у несупроводжуваному багажі або вантажних відправленнях для вільного обігу, незалежно від їх вартості, що були зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземних держав, повинні бути зняті з обліку в цих органах.

Згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД), код товарної позиції 8703 відповідає назві товару «автомобілі легкові».

Таким чином:

Якщо легковий автомобіль ввозиться громадянином для вільного обігу, він повинен бути знятий з обліку у відповідному реєстраційному органі іноземної держави, відтак, він не є транспортним засобом особистого користування в розумінні митного законодавства і при його ввезенні ЗДП подається.

Якщо легковий автомобіль не знятий з обліку, ввозиться на територію України з іншою метою, ніж для вільного обігу (наприклад, тимчасово) він може бути ввезений як транспортний засіб особистого користування, на такий автомобіль ЗДП не подається.