Новини

Замість трудового договору ФОП укладено договір про надання послуг з навчання працівників: чи застосовуватиметься штраф?

01.12.2020 / 14:00

ГУ Держпраці у Львівській області повідомило, що звернулося з апеляційною скаргою до Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі про накладення штрафу на ФОП «П» за неоформлених працівників. З винесеною Головним управління постановою підприємиця не погодилась та оскаржила відповідне рішення у Львівському окружному адміністративному суді.

Під час контрольного заходу у цього суб’єкта господарювання інспектори праці зафіксували порушення норми Кодексу законів про працю України, а саме допуск до роботи трьох працівників без укладення трудового договору. Натомість ФОП уклала з особами договори про надання послуг навчальних курсів з візажу та перукарства, не маючи при цьому статусу школи чи навчального центру. Роботодавець наполягала, що угоди, нібито, були спрямовані на кінцевий процес і не пов’язані із самим процесом праці.

Однак, фахівці Головного управління під час розгляду апеляційної скарги довели що предметом представлених для перевірки договорів є власне праця працівника в процесі виробництва, відповідно, фізичні особи повинні були виконувати систематично певні трудові функції, а саме надавали клієнтам послуги візажу та перукарства. Також в укладених договорах не було зазначено, який результат роботи повинен передати виконавець замовнику, не визначено переліку завдань роботи, її обсягу, видів тощо.

У результаті колегія суддів підтримала апеляційну скаргу Управління Держпраці та скасувала рішення суду першої інстанції.

Відповідно до прийнятого судового рішення, ФОП «П» зобов’язана сплатити штраф за працівників без оформлених трудових відносин у розмірі 375 570 грн.