Новини

Підсумки тижня

04.12.2020 / 11:18

Е-аудит платників податків: Мінфін презентує Концепцію 

Мінфіном презентовано Концепцію впровадження електронного аудиту (е-аудиту) для платників податків. Документ розроблено на виконання Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором щодо отримання Україною макрофінансової допомоги.

Метою Концепції є перехід до якісно нового рівня здійснення контрольно-перевірної роботи. Інструмент електронного аудиту платників податків запроваджено в різних країнах світу і з кожним роком він доводить свою ефективність. Такий механізм базується на інформації, отриманій від платників податків у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T), розробленого ОЕСР. Цей файл є легким у використанні та призначений для здійснення заходів податкового контролю із застосовуванням спеціалізованого програмного забезпечення.

Очікується, що автоматизована обробка отриманого аудиторського файлу надасть можливості для швидкого виявлення найбільш ризикових як суб’єктів (платників податків), так і об’єктів (транзакцій) для податкових перевірок.

Результати такої обробки можуть бути використані для оперативного виправлення виявлених розбіжностей платниками податків або під час відбору платників податків для проведення податкової перевірки.

Докладно про концепцію далі у номері.

РРО-2021: новації відтерміновано 

Верховною Радою  прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» (законопроєкт № 4439д). Ухваленим Законом: 

  • визначено ліміти для ФОП — платників єдиного податку, виходячи із встановлених законом на 1 січня податкового (звітного) року розмірів мінімальної заробітної плати: 

перша група — 167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 1 млн грн; 

друга група — 834 розміри мінімальної заробітної плати замість 5 млн грн; 

третя група — 1 167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 7 млн грн; 

  • скасовуються норми щодо застосування механізму «кешбек»; 
  • відтерміновується до 01.01.2022 р. обов’язкове застосування РРО/ПРРО для ФОП, які є платниками єдиного податку другої — четвертої груп та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування. З цього переліку вилучено інтернет-торгівлю, роздрібну торгівлю вживаними товарами, діяльність ресторанів та кафе, туристичних агентств та операторів, готелів, реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), продаж автозапчастин; 
  • подовжується до 01.01.2022 р. застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог закону щодо використання РРО/ПРРО під час проведення розрахункових операцій; 
  • передбачається незастосування РРО/ПРРО під час надання дистанційних послуг, розрахунки за які здійснюються винятково за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.
Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання