Е-аудит платників податків: Мінфін презентує Концепцію
Мінфіном презентовано Концепцію впровадження електронного аудиту (е-аудиту) для платників податків. Документ розроблено на виконання Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором щодо отримання Україною макрофінансової допомоги.
Метою Концепції є перехід до якісно нового рівня здійснення контрольно-перевірної роботи. Інструмент електронного аудиту платників податків запроваджено в різних країнах світу і з кожним роком він доводить свою ефективність. Такий механізм базується на інформації, отриманій від платників податків у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T), розробленого ОЕСР. Цей файл є легким у використанні та призначений для здійснення заходів податкового контролю із застосовуванням спеціалізованого програмного забезпечення.
Очікується, що автоматизована обробка отриманого аудиторського файлу надасть можливості для швидкого виявлення найбільш ризикових як суб’єктів (платників податків), так і об’єктів (транзакцій) для податкових перевірок.
Результати такої обробки можуть бути використані для оперативного виправлення виявлених розбіжностей платниками податків або під час відбору платників податків для проведення податкової перевірки.
Докладно про концепцію далі у номері.
РРО-2021: новації відтерміновано
Верховною Радою прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» (законопроєкт № 4439д). Ухваленим Законом:
перша група — 167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 1 млн грн;
друга група — 834 розміри мінімальної заробітної плати замість 5 млн грн;
третя група — 1 167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 7 млн грн;