Новини

Касові операції банків: НБУ вніс зміни до Інструкції

04.12.2020 / 13:00

Офіс великих платників податків ДПС повідомляє, що постановою НБУ від 23.11.2020 р. №148 внесено зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою НБУ від 25.09.2018 р. №103 зі змінами, які набрали чинності з 01 грудня 2020 року.

Зокрема, Інструкція доповнена новим терміном: пункт надання фінансових послуг – це робоче місце працівника, облаштоване технічним пристроєм із відповідним програмним забезпеченням, який дає змогу працівникові сформувати електронний документ на переказ готівки та/або видачу готівки та провести касову операцію.

Змінами до Інструкції уточнено, що банк (філія, відділення) зобов'язаний протягом операційного часу:

- без будь-яких обмежень за сумою та безкоштовно обмінювати фізичним та юридичним особам не придатні до обігу платіжні банкноти і монети національної валюти на придатні;

- здійснювати обмін фізичним та юридичним особам банкнот і монет, що вилучаються НБУ з обігу, на придатні до обігу платіжні банкноти і монети національної валюти безкоштовно та без будь-яких обмежень за сумою та в терміни, встановлені відповідно до рішень НБУ про вилучення з обігу готівки;

- здійснювати обмін банкнот, прийнятих від правоохоронних органів, що оброблені спеціальними хімічними реактивами під час проведення слідчо-оперативних заходів;

- здійснювати на вимогу фізичних та юридичних осіб обмін банкнот на монети, монет на банкноти, банкнот (монет) одних номіналів на банкноти (монети) інших номіналів.

Вказаний обмін готівки банк (філія, відділення) здійснює безпосередньо під час приймання готівки без відображення в бухгалтерському обліку, якщо справжність та платіжність банкнот (монет) не викликає сумніву.

Також для здійснення належної перевірки клієнта, уключаючи ідентифікацію та верифікацію клієнта / представника клієнта (з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення) банк може використовувати е-паспорт / е-паспорт для виїзду за кордон клієнта / представника клієнта в порядку, визначеному нормативно-правовим актом НБУ з питань здійснення банками фінансового моніторингу.