Новини

Уточнюючим розрахунком зменшено податкові зобов’язання з ПДВ до дня сплати: яка сума до сплати у СЕАП?

07.12.2020 / 13:20

Яка сума податкових зобов’язань підлягає сплаті на рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ при поданні платником уточнюючого розрахунку, яким зменшено податкові зобов’язання з ПДВ, задекларовані в податковій декларації за звітний (податковий) період, якщо такий уточнюючий розрахунок поданий платником податку до граничного терміну сплати податкових зобов’язань?

У випадку недостатності коштів на електронному рахунку платника податку для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань по податковій декларації за звітний (податковий) період, у платника податку після граничної дати сплати узгоджених податкових зобов’язань виникає на електронному рахунку заборгованість перед бюджетом. Якщо платник податку, після подання податкової декларації за звітний період подає уточнюючий розрахунок, яким зменшує суму податкових зобов’язань за такий звітний період, на підставі коригуючого реєстру, надісланого Державною податковою службою Державній казначейській службі (далі – Казначейство), така заборгованість зменшується.

У випадку, якщо на дату подання податкової декларації з ПДВ за звітний період, на електронному рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ було достатньо коштів для сплати податкових зобов’язань, задекларованих в такій податковій декларації, на підставі реєстру про сплату, Казначейство в автоматичному режимі перераховує суми податків з електронних рахунків платника податку до бюджету. Якщо платник податку, після подання податкової декларації за звітний період подає уточнюючий розрахунок, яким зменшує суму податкових зобов’язань за такий звітний період, зайво перераховані суми податку можуть бути повернуті з бюджету в порядку, визначеному ст. 43 ПКУ.

ЗІР, категорія 101.17