Новини

Новації законодавства на допомогу платникам податків: відповіді податківців на актуальні запитання

08.12.2020 / 17:40

Пропонуємо переглянути добірку відповідей фахівців ГУ ДПС у Запорізькій області, які надійшли під час останнього сеансу «гарячої лінії».

Коли запрацює єдиний рахунок для сплати податків (зборів) і якими законами це передбачено?

З 1 січня 2021 року застосування єдиного рахунку для сплати податків і зборів та єдиного внеску визначено Законами України від 04.10.2019 р. № 190-ІХ, від 13.04.2020 р. № 559-IX та Постановою КМУ від 29.04.2020 р. № 321.

Єдиний рахунок — це рахунок, який платник податків за власним бажанням може відкрити в Казначействі та використовувати для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, передбачених ПКУ і єдиного внеску.

Через єдиний рахунок можна буде сплатити податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, ЄСВ, єдиний податок, рентну плату, а також податковий борг за такими податками.

При цьому, єдиний рахунок не використовується для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу:

- з ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового (для їх сплати є спеціальні системи електронного адміністрування),

- частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їхніми об’єднаннями.

Для відкриття єдиного рахунку платник податків подає відповідне повідомлення до ДПС через свій електронний кабінет.

Чи необхідно мати ліцензію при зберіганні пального в паливних баках транспортних засобів?

з 01.04.2020 р. суб’єкти господарювання всіх форм власності, які отримують пальне для власних потреб та зберігають його для використання в господарській діяльності, зобов’язані отримати відповідну ліцензію в органах ДПС.

Разом з тим, дозволяється зберігання пального без отримання ліцензії в паливних баках транспортних засобів (технологічного обладнання) та у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару.

В усіх інших випадках зберігання пального має відбуватися тільки за наявності ліцензії, отриманої на кожне місце зберігання.

У підприємства змінився керівник, чи подавати Повідомлення про прийняття працівника на роботу?

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою за формою, визначеною Порядком № 413 від 17.06.2015 р.

При цьому, Постановою КМУ від 12.02.2020 р. № 188, визначено, що Повідомленням про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації - є відомості, отримані органами ДПС з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Тобто, скасована необхідність подання до територіальних органів ДПС повідомлення про прийняття на роботу керівника підприємства, установи, організації.