Новини

Лібералізація сфери застосування РРО: 10 грудня набрали чинності законодавчі зміни

11.12.2020 / 13:00

Офіс великих платників податків ДПС повідомляє, що 10.12.2020 р. набирає чинності Закон України від 01.12.2020 р. № 1017-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій».

Цей Закон, зокрема включив у себе  наступні положення:

До 1 січня 2022 року відтерміновано обов'язкове застосування РРО (ПРРО) для ФОП, які є платниками єдиного податку ІІ - ІV груп та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує граничного обсягу доходу, встановленого для першої групи платників єдиного податку, крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування.

До 1 січня 2022 року продовжено застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення окремих вимог закону щодо використання РРО (ПРРО) під час проведення розрахункових операцій.

Скасовано штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів у РРО (ПРРО);

Виключено норми щодо так званого «кешбеку».

Також граничні обсяги доходів, неперевищення яких є однією з умов застосування суб'єктами спрощеної системи оподаткування відповідних груп платників єдиного податку, визначено зважаючи на встановлені законом розміри мінімальної заробітної плати (МЗП) встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року:

I група - 167 розмірів МЗП,;

II група - 834 розміри МЗП;

III група - 1167 розмірів МЗП;

Закон набирає чинності 10.12.2020 року, крім розд. I Закону, який набирає чинності з 01.01.2021 року.