Новини

Протиепідемічна підтримка: платник податку на прибуток має можливість зменшити фінансовий результат до оподаткування

15.12.2020 / 15:00

Офіс великих платників податків ДПС повідомляє, що Закон України від 04.12.2020 р. № 1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Закон № 1072).

Цим Законом доповнено підрозділ 4 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) новим пунктом 54. Цим пунктом передбачено зменшення фінансового результату до оподаткування платника податку на прибуток підприємств на суму доходу у вигляді:

- отриманої одноразової компенсації суб’єктам господарювання витрат, понесених за сплату єдиного внеску за найманих осіб, відповідно до Закону № 1071 (деталі у матеріалі «Коронавірусна» допомога від держави) та включеної до складу доходів звітного періоду відповідно до НП(С)БО або МСФЗ;

- списаних штрафних санкцій і пені відповідно до п. 2 (прим. 3) та списаного податкового боргу відповідно до п. 2 (прим. 4) підрозділу 10 роз. ХХ Кодексу та включених до складу доходів звітного періоду відповідно до НП(С)БО або МСФЗ.

Тобто, починаючи з 10.12.2020 р. (дата набрання чинності Законом № 1072), платник податку на прибуток підприємств матиме можливість зменшити фінансовий результат до оподаткування та відповідно не враховувати при визначенні суми податкових зобов’язань з цього податку за звітний період суми доходу у вигляді:

- отриманої ним у такому звітному періоді одноразової компенсації його витрат, понесених за сплату єдиного внеску за найманих осіб;

- списаних такому платнику у такому звітному періоді штрафних санкцій і пені, нарахованих за податковим боргом, що виник станом на 01.11.2020 р.