Новини

Податкова соціальна пільга: працівники, які утримують двох чи більше дітей, можуть скористатися своїм правом

16.12.2020 / 09:40
Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, може скористатись правом на податкову соціальну пільгу у розрахунку на кожну дитину. Про це нагадують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

При цьому розмір нарахованої заробітної плати протягом звітного місяця, який дає право на застосування пільги на двох дітей не має перевищувати 5 880,00 грн, на трьох дітей – 820,00 грн, на чотирьох дітей – 11 760,00 гривень. Працівник, який утримує двох чи більше дітей і в якого нарахований дохід не перевищує вищезазначені суми, має право на податкову соціальну пільгу. Зокрема, на двох дітей податкова соціальна пільга становить 2 102,00 грн, на трьох дітей – 3 153,00 грн, на чотирьох дітей – 4 204,00 гривень.

Нагадаємо, податкова соціальна пільга – це можливість платника податку зменшити нараховану суму місячної заробітної плати на розмір такої пільги.

Відповідно пп. 169.4.1 Податкового кодексу України, податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень. У 2020 році ця сума становить 2 940 гривень

Перелік соціальних пільг, порядок їх надання та категорії платників, які мають право на застосування податкової соціальної пільги визначені статтею 169 Податкового кодексу України. Пільга застосовується до нарахованого місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

Податкова соціальна пільга застосовується з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про її застосування та документів, що підтверджують таке право. Перелік зазначених документів та порядок їх подання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1227.