Новини

Перерахунок доходів-2020: як врегульовувати недоплати та переплати ПДФО?

17.12.2020 / 15:40

Офіс великих платників податків ДПС нагадує, що роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги. 

Порядок проведення перерахунку сум нарахованих доходів визначено п. 169.4 ст. 169 ПКУ. 

Такий перерахунок проводиться: 

за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року; 

під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених пп. 169.2.3 ст. 169 ПКУ (обмеження щодо застосування податкової соціальної пільги); 

- під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем. 

Роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку на доходи фізичних осіб за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги. 

Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу — за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців до повного погашення суми такої недоплати. 

При цьому якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата податку, то на її суму зменшується сума нарахованого податкового зобов’язання платника податку у відповідному місяці. 

Водночас результати річного перерахунку сум доходів, нарахованих платнику податку у вигляді заробітної плати, а також сум наданих податкових соціальних пільг відображаються працедавцем у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою № 1 ДФ.