Новини

Чек на суму більше 200 гривень: як відображати ПДВ у декларації?

21.12.2020 / 11:50

Чи відображається у розділі ІІ податкової декларації з ПДВ касовий чек, в якому загальна сума отриманих товарів перевищує 200 грн (без урахування податку)?

Підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, є касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). Але з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 грн за день (без урахування податку) (пп. «б» п. 201.11 ст. 201 ПКУ). Тож враховуючи те, що платник податку у разі відсутності податкової накладної не має права віднести до складу податкового кредиту ні всю суму ПДВ, ні її частину, вказану у касовому чеку, в якому загальна сума отриманих товарів/послуг перевищує 200 грн, то відповідно такий чек у розділі ІІ податкової декларації з ПДВ не відображається.

Більш докладно про це тут.