Новини

Користувач радіочастотного ресурсу має кілька дозволів: які особливості заповнення податкової декларації з рентної плати?

23.12.2020 / 15:40

Які особливості заповнення додатка 41 до податкової декларації з рентної плати у разі отримання користувачем радіочастотного ресурсу декількох дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (вид радіозв’язку однаковий) в одному регіоні, в яких зазначена однакова ширина смуги радіочастот, в тому числі якщо протягом звітного періоду закінчився термін дії дозволу та отримано новий?

Якщо користувач радіочастотного ресурсу України отримав декілька дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв в одному регіоні, в яких зазначена однакова ширина смуги радіочастот та при цьому застосовується однакова ставка рентної плати, то у колонках 4.1 — 4.5 розрахунку з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України, який здійснюється у додатку 41 до податкової декларації, зазначаються дані по кожному з отриманих дозволів: вид документа (дозвіл), номер, дата видачі (дд.мм.рррр.), строк дії (дд.мм.рррр.), кількість днів дії дозвільного документа у звітному періоді.

Також у колонках 2, 3, 5, 6 додатка зазначаються дані по кожному дозволу.

У колонці 7 «ставка рентної плати» та колонці 8 «податкове зобов’язання» додатка заповнюється рядок, в якому зазначено дані щодо першого за датою видачі отриманого дозволу. Інші рядки у цих колонках прокреслюються. При цьому у колонці 7 зазначається ставка рентної плати, визначена п. 254.4 ст. 254 ПКУ. У колонці 8 зазначається податкове зобов’язання у гривнях з копійками за звітний період. Нарахована сума рентної плати за звітний період розраховується на підставі даних першого по даті видачі дозволу незалежно від загальної кількості дозволів, наданих платнику збору в такій смузі радіочастот у одному регіоні.

Якщо протягом звітного періоду закінчився термін дії дозволу та отримано новий, то у колонках 4.1 — 4.4 додатка зазначаються дані по кожному отриманому дозволу: вид документа (дозвіл), номер, дата видачі (дд.мм.рррр.), строк дії (дд.мм.рррр.). У колонці 4.5 «кількість днів дії» зазначається фактична кількість днів дії дозвільного документа у звітному періоді. У колонці 7 зазначається ставка рентної плати, визначена п. 254.4 ст. 254 ПКУ. Значення колонки 8 визначається відповідно до фактичної кількості днів дії дозвільного документу у звітному періоді. 

Більш докладно про це тут.