Новини

Нормативно-правові акти з ТЦУ: які зміни готує ДПС та Мінфін?

24.12.2020 / 09:00

Вячеслав КРУГЛЯК, заступник начальника Управління — начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Управління трансфертного ціноутворення Департаменту податкового аудиту ДПС України,

та Євген КУРІЛОВ, головний державний ревізор-інспектор відділу моніторингу контрольованих операцій Управління трансфертного ціноутворення Департаменту податкового аудиту ДПС України.

У зв’язку з необхідністю приведення у відповідність нормативно-правових актів з ТЦУ  з вимогами ПКУ та Закону № 466 ДПС та Мінфіном проводиться робота з їх оновлення. Тож пропонуємо розглянути підготовлені проєкти детальніше.

Перелік джерел інформації про котирувальні ціни

ДПС  на виконання вимог пп. 39.3.3.4 ст. 39 ПКУ підготувала для оприлюднення на своєму офіційному вебпорталі рекомендований (невиключний) перелік джерел інформації для отримання котирувальних цін (далі — Перелік). Він є складовою механізму визначення дотримання принципу «витягнутої руки» за  операціями з сировинними товарами, що визначений пп. 39.3.3 ст. 39 ПКУ та направлений на забезпечення виконання вимог щодо використання методу порівняльної неконтрольованої ціни.

ПКУ акцентує увагу на рекомендаційному характері і невиключності  зазначеного Переліку та не обмежує платника податків у виборі будь-якого з джерел, інформація якого про котирувальні ціни, що використовуватимуться для порівняння, відповідатиме умовам зіставності, визначеним пп. 39.2.2 ст. 39 ПКУ.

Базовою вимогою, якою керувалася ДПС при формуванні Переліку, була наявність доступної методології формування джерела даних та інформації про ціни та складові ціноутворення саме в рамках вимог до аналізу КО.

До Переліку увійшли Інформаційно-аналітичні продукти міжнародних цінових агентств і компаній, зокремаArgus Media Ltd, S&P Global Platts,Refinitiv Holdings Ltd, а також вітчизняних державних підприємств «Держзовнішінформ» та «Укрпромзовнішекспертиза», інформація яких містить дані щодо цін на товарні групи, що мають суттєву складову в українському експорті.

Затвердження Кабміном Переліку сировинних товарів (постанова від 09.12.2020 р. № 1221) та оприлюднення  ДПС Переліку джерел інформації про котирувальні ціни дає можливість забезпечити, починаючи з 2021 року, практичне застосування норм ПКУ щодо КО з сировинними товарами та дозволить у майбутньому здійснювати коригування Переліку за результатами практики його застосування.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання