Новини

Свята наближаються: як оподатковувати подарунки?

24.12.2020 / 16:00

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку (фізичній особі) юридичною особою або самозайнятою особою, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) на загальних підставах, передбачених розділом IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для оподаткування додаткового блага (п. 174.6 ПКУ).

Разом з тим, до доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, з метою оподаткування ПДФО, належить, зокрема, вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (пп. 165.1.39 ст. 165 ПКУ).

Отже, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку вартість дарунків, наданих такому платнику працедавцем у негрошовій формі, яка у розрахунку на місяць не перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 01 січня звітного податкового року (станом на 01.01.2020 р. 4723 х 25 % = 1180,75 грн). Вартість подарунку дітям працівників у межах 1180,75 грн не оподатковується податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військовим збором.

Якщо вартість дарунків перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення оподатковується ПДФО як додаткове благо з урахуванням положень п. 164.5 ПКУ. Крім того, із суми перевищення необхідно сплатити 1,5 % військового збору.