Новини

Продаж пального: інформація про виторги через РРО оприлюднюється на вебпорталі ДПС

31.12.2020 / 17:00

Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.02.2020 р. № 73 деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році (далі — постанова № 73) затверджено порядок розрахунку частки акцизного податку, тобто частина коштів надходить до бюджету громад.

У зв’язку з численними зверненнями обласних, районних, міських та селищних рад, щодо розподілу частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування та на виконання вимог постанови № 73 ДПС України двічі на рік здійснює відбір інформації з урахуванням даних РРО про обсяг роздрібного продажу пального (за півріччя) у розрізі КОАТУУ та літрах.

З метою надання можливості органам місцевого самоврядування самостійно аналізувати інформацію про виторги, проведені через РРО при продажу пального, у розрізі адміністративно-територіального поділу, ДПС на веб-порталі у розділі «Діяльність» створено нову рубрику «Інформація щодо обсягу проданих через РРО підакцизних товарів у розрізі КОАТУУ» https://tax.gov.ua/diyalnist-/informatsiya-schodo-obsyagu-/ .

Наразі у новій рубриці розміщено: «Інформація щодо обсягу проданих через РРО підакцизних товарів у розрізі КОАТУУ за І півріччя 2020 року».

«Інформація щодо обсягу проданих через РРО підакцизних товарів у розрізі КОАТУУ за ІІІ квартал 2020 року».

ДПС і в подальшому планує поквартально розміщати інформацію щодо обсягу проданого через РРО пального у розрізі КОАТУУ.

Враховуючи вищезазначене звертаємо увагу громадськості на необхідність при придбанні палива та інших підакцизних товарів вимагати від їх продавців фіскальні чеки та перевіряти їх на справжність через веб-сайт ДПС України (www.tax.gov.ua). Оскільки невиданий фіскальний чек це не лише тіньовий обіг продукції та отримання надприбутків недобросовісними ділками, а й несплата податків до бюджету.