Новини

Вадим Мельник: «Наша робота по руйнуванню схем та ліквідації тіньового ринку буде системною та постійною»

04.01.2021 / 08:00

«Наша робота по руйнуванню схем та ліквідації тіньового ринку буде системною та постійною. Вона сприятиме наповненню бюджету та гарантуватиме справедливі, конкурентні умови для всіх гравців бізнесу» — на цьому акцентував Голова ДФС України Вадим Мельник 30 грудня під час селекторної наради з попереднього підбиття підсумків 2020 року.

Основними питаннями, що обговорювались, стали аналіз справ та стан роботи підрозділів територіальних органів ДФС України, усунення недоліків в роботі та визначення головних напрямків діяльності Служби.

Окрім керівництва структурних підрозділів ДФС України у нараді також взяли участь керівники структурних підрозділів територіальних органів ДФС.

За словами голови Служби Вадима Мельника, наразі вкрай необхідне не лише проведення кадрових змін, а і переосмислення критеріїв ефективності роботи, системності методів та заходів, що застосовуються, контролю за ними та взаємодії між підрозділами.

«Злочинні схеми спричиняють несплату податків, відповідно зменшуються надходження до бюджету, що негативно впливає на стан економіки, на соціальну складову, на фінансування армії та інші не менш важливі сфери. В наслідку все це є загрозою економічній безпеці держави. Саме тому основними принципами нашої роботи мають стати діалог з бізнесом та нетерпимість до корупційних проявів. Наші правила гри – це дотримання законів України» — зазначив Вадим Мельник.

Водночас, керівник служби відзначив актуальність питання запобігання корупції.

За його словами, серед усіх працівників ДФС має сформуватися тотальне несприйняття будь-яких проявів корупції. І головне завдання керівників підрозділів знайти для цього потрібні управлінські методи.

Окрім вдосконалення існуючих напрацювань, керівник ДФС анонсував запровадження ряду нововведень, які сприятимуть підвищенню рівня ефективності роботи ДФС та реформуванню структури.

«В питанні боротьби зі злочинами у сфері економіки ми повинні відігравати ключову, ведучу роль. Тому ми маємо активізувати нашу роботу та відновити суб’єктність Служби.

Поетапно в структуру будуть введені підрозділи для стратегічного і операційного аналізу та планування. На базі них, в подальшому, ми створимо потужний аналітичний центр по оцінці ризиків та кримінальних загроз фіскальній безпеці.

Це, на мій погляд, і є рух в напрямку ефективного реформування» — підсумував Мельник.