Новини

Вплив Covid-19 на ТЦУ: які фактори потрібно врахувати у внутрішніх політиках компаній?

11.01.2021 / 13:30

Ігор ПРИТУЛА, консультант групи ТЦУ KPMG в Україні

У сучасних реаліях неможливо недооцінювати вплив COVID-19 не тільки на українську, а й на світову економіку в цілому. Так, Організація економічного розвитку та співробітництва визнала COVID-19 більш руйнівним фактором для економіки, ніж іпотечна криза 2008 року. Тому в більшості випадків Covid-19 змушує компанії переглядати підходи попередніх років до власних бізнес-процесів та комерційної діяльності, зокрема й у сфері ТЦУ. 

Для транснаціональних компаній аналіз здійснюваної ними політики ТЦУ є надважливою складовою їх операційної діяльності. Політика ТЦУ, яка ще рік тому була абсолютно обґрунтованою, — вже сьогодні може не відповідати ринковим реаліям.

Безумовно, багато компаній через економічну кризу, пов’язану із COVID-19, уже сьогодні знаходяться у важкому становищі. Їх доходи, а відповідно і прибутки, падають, а для України ще одним важливим фактором є знецінення національної валюти щодо іноземної. Звичайно, компанії намагаються реагувати на сучасні виклики: змінюються ланцюги поставок, групи компаній несуть надзвичайні витрати для підтримки бізнесу.

За наслідками спостереження у багатьох країнах світу експерти виділяють такі критичні фактори, які мають враховуватись та змінюватись у внутрішніх політиках ТЦУ компаній.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання