Новини

COVID-19: чи зупиняється на період дії карантину перебіг строку для подання документації з ТЦУ щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті контролюючого органу?

16.01.2021 / 09:40

Чи зупиняється на період дії карантину, встановленого Кабміном на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), перебіг строку подання платником податків документації з трансфертного ціноутворення щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті контролюючого органу?

Безумовно на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема, статтями 73 і 78 ПКУ, щодо надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів (крім запитів контролюючих органів щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від’ємного значення з ПДВ), що надійшли (надійдуть) платникам податків по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.

Водночас терміни та зобов’язання платника щодо надання документації з ТЦУ регламентовано п. 39.4 ст. 39 ПКУ, який в свою чергу не містить посилання на ст. 73 ПКУ.

До того ж Законом України від 13.05.2020 р. № 591-IX не передбачено зупинення перебігу строку, встановленого пп. 39.4.4 ст. 39 ПКУ в частині надання платником податків документації з ТЦУ щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті контролюючого органу.

Тобто платники податків протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту контролюючого органу подають документацію з трансфертного ціноутворення щодо контрольованих операцій, зазначених у такому запиті.

Докладніше про це тут.