Новини

Перелік джерел інформації для отримання котирувальних цін — складова контролю за ТЦУ щодо сировинних товарів

18.01.2021 / 13:23

Вячеслав КРУГЛЯК, заступник начальника Управління — начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Управління трансфертного ціноутворення Департаменту податкового аудиту ДПС України,
та Євген КУРІЛОВ, головний державний ревізор-інспектор відділу моніторингу контрольованих операцій Управління трансфертного ціноутворення Департаменту податкового аудиту ДПС України

ДПС України підготувала та 30.12.2020 р. оприлюднила на своєму офіційному сайті Рекомендований (невиключний) перелік джерел інформації для отримання котирувальних цін (далі — Перелік джерел). Він є складовою механізму визначення дотримання принципу «витягнутої руки» щодо операцій з сировинними товарами, який передбачений пп. 39.3.3 ст. 39 ПКУ та спрямований на забезпечення виконання вимог щодо використання методу порівняльної неконтрольованої ціни.

Враховуючи, що ПКУ визначає рекомендаційний характер та невиключність такого Переліку, він не обмежує платника податків у виборі будь-якого з джерел, інформація якого про котирувальні ціни використовуватиметься для порівняння і відповідатиме умовам зіставності, передбаченим пп. 39.2.2 ст. 39 ПКУ.

Для розуміння підходів щодо використання джерел інформації доцільно звернути увагу на положення пп. 39.5.3 ст. 39 ПКУ, в якому вказано на необхідність використання платниками податків та контролюючим органом джерел інформації, які містять відомості, що дають можливість зіставити комерційні та фінансові умови операцій. Зокрема, підпунктами «б» та «в» пп. 39.5.3.1 ст. 39 ПКУ платнику податків (з урахуванням інших вимог, установлених пп. 39.5.3 ст. 39 ПКУ) надано право використовувати «будь-які інформаційні джерела, що містять відкриту інформацію та надають інформацію про зіставні операції та осіб, та інші джерела інформації, з яких інформація отримана платником податків з дотриманням вимог законодавства та які надають інформацію про зіставні операції та осіб, за умови, що платник податків надасть таку інформацію контролюючому органу».

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання