Новини

Судова практика: у разі недостатності майна для розрахунків за зобов’язаннями комунального підприємства місцева рада несе повну субсидіарну відповідальність за цими зобов’язаннями

26.01.2021 / 08:50

Предметом розгляду у цій справі стала вимога ліквідатора комунального підприємства (КП) про покладення на його власника субсидіарної відповідальності та стягнення з селищної ради суми боргу.

Верховний Суд узяв до уваги, що комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування на базі відокремленої частини комунальної власності і належить до сфери його управління. Майно такого підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за ним на праві господарського відання (комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління (комунальне некомерційне підприємство). Статутний капітал комунального унітарного підприємства утворюється органом, до сфери управління якого воно належить. Розмір статутного капіталу комунального унітарного підприємства визначається відповідною місцевою радою.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання