Новини

Неповний робочий день: як користуватися правом на податкову соціальну пільгу?

25.01.2021 / 14:50

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 01 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень –    п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України.

Розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить у 2021 році – 3 180 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 2 270 грн. х 1,4),

у 2020 році – 2 940 грн. (2 102 грн. х 1,4),

у 2019 році – 2 690 грн. (1 921 грн. х 1,4).

Отже, фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу за умови, якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру, встановленого  для отримання податкової соціальної пільги.