Андрій Вегера, начальник відділу фактичних перевірок ГУ ДПС у Львівській області, відповів на питання платників податків щодо застосування РРО у 2021 році.
Я надаю медичні послуги. Чи необхідно застосовувати РРО?
З 01.01.2021 р. РРО та/або ПРРО обов’язково застосовуються платниками єдиного податку другої — четвертої груп (фізичними особами — підприємцями), які здійснюють:
Використання РРО підприємцями єдиного податку, окрім наведеного переліку, відтерміновано до 01.01.2022 р.
Багато суперечок виникає щодо питання застосування РРО підприємцями на ринку? Поясніть будь-ласка.
Вкотре наголошуємо Вам, що відповідно до нових норм діючого законодавства, платники єдиного податку, що належать до І групи, РРО у своїй діяльності не застосовують.
Електронний чек чи паперовий? В чому різниця?
Окрім програмного РРО запроваджено ще одне нове поняття – це поняття «е-чек». Це означає, що замість та/або разом з паперовим чеком, можна видавати електронний чек, який покупець може отримати СМС-повідомленням на свій мобільний чи на е-mail, а також у вигляді QR-коду, який потрібно просто відсканувати своїм смартфоном.
Як формується Z-звіт під час роботи з ПРРО?
Фіскальний звітний чек, він же Z-звіт, створюється програмним РРО щодня. Він може бути електронним або паперовим, але в будь-якому випадку повинен бути зареєстрованим на фіскальному сервері ДПС
Зараз власники класичних касових апаратів створюють такі звіти вручну. Однак, у програмних РРО формування та відправка z-звіту відбувається абсолютно автоматично, що значно спрощує життя бізнесу.
Чи дорогі програмні РРО?
ПРРО – це програмний продукт, який надається безкоштовно.
Чи запроваджується нова звітність?
Будь-якої нової звітності щодо застосування РРО не запроваджується: ні для програмних РРО, ні для класичних РРО. Але під термін «звітність» підпадають «фіскальні звітні чеки», так звані Z-звіти.