Новини

Обіг алкогольних напоїв та тютюнових виробів: типові порушення

25.01.2021 / 16:50

Одним з пріоритетних напрямків діяльності податкової служби Буковини області, є залучення додаткових резервів по сплаті акцизного податку шляхом протидії незаконному обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, виявлення ймовірних ризиків та схем ухилення суб'єктами господарювання від сплати акцизного податку.

Станом на 01 січня 2021 року на території Чернівецької області власниками ліцензій на виробництво, оптової та роздрібної торгівлі спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольними напоями та тютюновими виробами наразі є 2 047 суб'єктів господарювання. Кількість господарських одиниць, де здійснюється роздрібна торгівля алкогольними напоями та/або тютюновими виробами станом на 01.01.2021 р. – 2 615.

Зазначеними суб'єктами господарювання отримано 2 515 на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 2 069 на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Упродовж 2020 року фахівцями управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДПС у Чернівецькій області було проведено 90 перевірки суб'єктів господарювання, які здійснювали реалізацію алкогольними напоями та/або тютюновими виробами. За результатами проведених заходів застосовано штрафних санкцій на загальну суму 1,5 млн грн.

Основними порушеннями при проведенні перевірок є:

- роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін – 15 випадків;

- роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими за встановлені максимальні роздрібні ціни – 27 випадків;

- зберігання, транспортування, реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка та/або з підробленими марками акцизного податку – 23 випадки;

- роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій – 19 випадків;

- порушення вимог ст. 153 Закону України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР в частині заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років – 9 випадків;

- зберігання, транспортування, реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів – 3 випадки;

Також були випадки  не подання звітів; зберігання тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до єдиного реєстру, та інші.

Крім того проведено 10 фактичних перевірок суб’єктів, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів через мережеві місця торгівлі та оптових партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів, застосовано штрафних санкцій на загальну суму 0,3 млн грн., (при перевірках виявлено необліковані алкогольні напої, зберігання, транспортування, реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка та/або з підробленими марками акцизного податку, зберігання тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до єдиного реєстру).