Новини

Матеріальна допомога надається працедавцем усім або більшості працівникам і має систематичний характер: як вона оподатковується ПДФО?

26.01.2021 / 17:00

Як оподатковується ПДФО сума матеріальної допомоги, яка надається працедавцем усім або більшості працівникам і має систематичний характер (на оздоровлення, у зв’язку з екологічним станом)?

Якщо виплата матеріальної допомоги має систематичний характер і така допомога надається усім або більшості працівникам, то така матеріальна допомога з метою оподаткування прирівнюється до заробітної плати і вся сума такої допомоги включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку й оподатковується за ставкою 18 %.

Якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну (матеріальну) допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка має разовий характер, то сума такої допомоги не включається до оподатковуваного доходу, якщо протягом звітного податкового року не перевищує суми граничного розміру доходу (у 2019 році — 2 690 грн, у 2020 році — 2 940 грн, у 2021 році — 3 180 грн), а сума перевищення оподатковується у загальному порядку за ставкою 18 %.

Докладніше про це тут.