Новини

Креативні послуги від нерезидента: які податкові зобов’язання у неплатника ПДВ?

01.02.2021 / 10:20

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків, звертає увагу на необхідність визначення особою, не зареєстрованою як платник ПДВ, податкових зобов’язань у разі отримання від нерезидента послуг, що підлягають оподаткуванню за зниженою ставкою ПДВ у розмірі 7 %.

Отримувач послуг від нерезидента, місце постачання яких відповідноП до ст. 186 одаткового кодексу України (далі — Кодекс) розташоване на митній території України, є податковим агентом такого нерезидента та, зокрема відповідальною особою у частині нарахування та сплати податку до бюджету за такою операцією.

Якщо послуги, визначені абз. 4-7 пп. «в» п. 193.1 ст. 193 Кодексу, постачаються нерезидентами, і місце постачання таких послуг розташоване на митній території України, отримував таких послуг нараховує податок за зниженою ставкою ПДВ у розмірі 7 % на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ст. 190 Кодексу (абз. п. п. 208.2 ст. 208 Кодексу).

Отримувач таких послуг, який не є зареєстрованим платником податку на додану вартість, зобов’язаний визначити суми податкових зобов’язань з ПДВ, які підлягають декларуванню у Розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України (далі — Розрахунок).

Форма такого Розрахунку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. № 21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість».

Розрахунок подається за відповідний звітний (податковий) період, в якому визначено податкові зобов’язання за послугами, отриманими від нерезидента особою, яка не є зареєстрованим платником ПДВ.

У разі отримання від нерезидента протягом одного звітного періоду різних видів послуг, які підлягають оподаткуванню ПДВ як за ставкою 20 %, так і за зниженою ставкою 7 %, такі операції відображаються в Розрахунку двома окремими рядками (в одному рядку операції, за якими ПДВ нараховано за ставкою 20 %, в другому рядку, відповідно, операції, за якими ПДВ нараховано за зниженою ставкою 7 %).

Аналогічні роз’яснення надані листом Лист ДПС України від 15.01.21 № 1142/7/99-00-21-03-02-07.