Новини

Бажаєте отримати довідку про відсутність заборгованості — уникайте помилок при оформленні заяви

03.02.2021 / 09:20

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує, що Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі Порядок) затверджено наказом Мінфіну від 03.09.2018 р. № 733. 

Для отримання Довідки платник подає заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі — Заява), форму якої затверджено додатком 2 до Порядку. 

Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, та зазначенням найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано платником (абзац шостий п. 3 Порядку). 

Для заповнення таких обов’язкових реквізитів у пунктах 3 та 4 форми Заяви передбачено відповідні поля. 

Зокрема, у пункті 3 форми Заяви передбачено заповнення реквізитів нормативно-правового акта, положеннями якого передбачено необхідність підтвердження відсутності у платника заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, або надання відповідної довідки. 

Тож для правильного заповнення Заяви потрібно зазначати усі реквізити нормативно-правового акта за уніфікованим шаблоном відображення, необхідні для його ідентифікації: 

вид (Закон України або ЗУ (скорочений варіант), постанова Кабінету Міністрів України або постанова КМУ (скорочений варіант), наказ міністерства, постанова Правління Національного банку України або постанова Правління НБУ (скорочений варіант); 

порядковий номер (знак «№» та арабські або арабсько-римські цифри, знаки «-», «/»); 

дату прийняття, оформлену словесно-цифровим (25.12.2015 р.) або цифровим способом (25.12.2015 р.); 

індивідуальну назву, що зазначається у лапках («...»). 

Наприклад, заповнений на цій підставі п. 3 Заяви матиме такий вигляд: «3. Довідку прошу надати відповідно до вимог Закону України від 25.12.2015 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі». 

Слід звернути увагу, що неприпустимим є зазначення платниками у п. 3 Заяви посилання на наказ Мінфіну від 03.09.2018 р. № 733 «Про затвердження Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи», оскільки зазначений акт не є підставою для надання Довідки, а визначає механізм її надання контролюючим органом платнику. 

У пункті 4 форми Заяви зазначається найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) буде подано Довідку. 

Виходячи з вимог ст. 90 ЦКУ юридична особа має своє найменування (повне або скорочене), яке містить інформацію про її організаційно-правову форму. Тож на основі такої інформації заповнюється п. 4 Заяви, де зазначається повний або скорочений варіант найменування суб’єкта, до якого плануєте подавати Довідку. 

Зверніть увагу, що неприпустимим є зазначення платниками у п. 4 Заяви замість найменування суб’єкта, до якого буде подано Довідку, будь-якої іншої інформації, наприклад: «за вимогою», «не визначено», «тендерному комітету» або власної назви платника, який звертається із Заявою, зазначеної у п. 2 цієї самої Заяви. 

Довідка надається лише за умови подання платником належним чином оформленої Заяви, її опрацювання контролюючим органом та за відсутності на дату формування Довідки заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи. Невідповідність поданої Заяви встановленій законодавством формі або вимогам щодо її заповнення є причиною неприйняття такої Заяви. 

З метою своєчасного отримання довідки про відсутність заборгованості зважайте на порядок оформлення Заяви про надання такої довідки.