Новини

Виграш та приз: як оподатковуються такі доходи?

03.02.2021 / 16:40

У разі отримання платником податків доходів у вигляді виграшу (призу) у лотерею чи в інших розіграшах, у букмекерському парі, у парі тоталізатора, призів та виграшів у грошовій формі, одержаних за перемогу та/або участь в аматорських спортивних змаганнях, у тому числі у більярдному спорті, такий дохід включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується податковим агентом під час його виплати. Про це інформують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

На загальну суму таких виграшів (призів) нараховується податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовий збір — 1,5 %. Податок та збір сплачуються (перераховуються) до бюджету у строки, визначені ПКУ для місячного податкового періоду. 

Крім того, податкові агенти у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску відображають загальну суму нарахованих (виплачених) у звітному податковому періоді доходів у вигляді виграшів (призів) та загальну суму утриманого з них податку. При цьому у податковому розрахунку не зазначається інформація про суми окремого виграшу, суми нарахованого на нього податку, а також відомості про фізичну особу — платника податку, яка одержала дохід у вигляді виграшу (призу). 

Під час нарахування (виплати) доходів у вигляді виграшів у лотерею або в інших розіграшах, які передбачають попереднє придбання платником податку права на участь у таких лотереях чи розіграшах, не беруться до уваги витрати платника податку у зв’язку з отриманням такого доходу.