Новини

Судова практика: для підтвердження можливості здійснення операцій із перерахування іноземної валюти за імпортними операціями існують певні підстави для їх здійснення

04.02.2021 / 14:20

Верховний Суд вказав на те, що Нацбанку надано право на витребування від банківської установи, в якій обслуговується клієнт, документів, необхідних для з’ясування обставин щодо конкретної операції, інформація про яку була надана у відповідному реєстрі. Дії з перевірки Нацбанком документів пов’язані, насамперед, із запобіганням недобросовісній практиці проведення валютних операцій. Вони не ставляться у залежність від конкретного переліку обставин.

Отже, існують підстави для здійснення контрактів, коли платник податків і обслуговуючий банк виконали усі законодавчі вимоги щодо повідомлення Нацбанку про заплановані операції з оплати на адресу нерезидента за контрактами, зокрема щодо формування та направлення реєстру вказаних операцій і копій документів (у сканованому вигляді).

Водночас у справі, яка розглядалася, відповідач, як з’ясували суди попередніх інстанцій, не направляв жодних запитів щодо подання додаткових документів на адресу комерційного банку, як і не зазначав у судовому процесі про відсутність будь-яких документів або про неналежну якість представлених.

/Постанова ВС від 17.12.2020 р. у справі  № 804/15621/15/