Новини

Окремі коди УКТ ЗЕД хочуть привести у відповідність з Українською класифікацією товарів: з’явився відповідний законопроект

11.02.2021 / 14:20

9 лютого у Верховній Раді за № 5053 зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо приведення у відповідність кодів УКТ ЗЕД)». Цей законопроект  розроблено з метою приведення окремих кодів УКТ ЗЕД, наведених у Митному кодексі у відповідність із новою версією Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затвердженої Законом України від 04.06.2020 р. №674-IX «Про Митний тариф України» (далі – Закон № 674).

Законопроектом пропонується привести окремі коди товарів УКТ ЗЕД, наведені у статтях 282, 287 та розділі XXІ «Прикінцеві та перехідні положення» МКУ, у відповідність з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності, затвердженою Законом № 674.

Водночас законопроектом не передбачається розширення переліку товарів, щодо яких МКУ встановлено тарифні пільги (тарифні преференції).

Вважається, що прийняття законопроекту надасть змогу прискорити та спростити процедури митного оформлення товарів для роботи вітчизняних підприємств оборонної, літакобудівної та космічної галузей за рахунок усунення невідповідності кодування товарів згідно з УКТ ЗЕД.