Новини

З 3 до 10 років пропонують збільшити строк тимчасового вивезення окремих товарів: зареєстровано відповідний законопроект

11.02.2021 / 15:20

9 лютого у Верховній Раді зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до статті 116 Митного кодексу України» (щодо збільшення строків тимчасового вивезення) ( № 5051).

Метою прийняття зазначеного законопроекту є збільшення строку тимчасового вивезення високотехнологічної продукції вітчизняного виробництва (верстатів, вертольотів, літаків тощо), а також зближення митного українського та європейського законодавств.

Нагадаємо, що Митним кодексом України встановлено обмеження на тимчасове вивезення товарів строком не  більше 3 років з дати поміщення їх у відповідний митний режим.  У той же час Регламентом Європейського Парламенту і Ради (ЄС) «Про встановлення Митного кодексу Союзу» від 09.10 2013р. № 9 52/2013 передбачається можливість подовження режиму тимчасового вивезення товарів на строк до 10 років.

Законопроектом пропонується збільшити строк тимчасового вивезення товарів, який встановлюється митним органом, з урахуванням мети тимчасового вивезення.

Зокрема, законопроектом пропонується зміни, щодо збільшення строку тимчасового вивезення товарів, транспортних засобів комерційного призначення у частині другій ст. 116 розділу V Митного кодексу України.

Вважається, що прийняття законопроекту позитивно вплине на фінансово-економічне становище вітчизняних підприємств-експортерів, а також призведе до збільшення попиту та обсягів поставок вітчизняної продукції на світовий ринок, забезпечить подальший розвиток виробництва, збереження існуючих та створення нових робочих місць.