Новини

Захист економічної конкуренції: яких змін очікувати у 2021 році?

12.02.2021 / 10:00

Заступниця Голови Антимонопольного комітету України Дар’я Чередніченко у статті Юридичній газеті поінформувала читачів про ключові положення доопрацьованого законопроєкту №2730, прийняття якого забезпечить реалізацію першого етапу системної реформи законодавства України про захист економічної конкуренції.

«Проєкт спрямований на посилення повноважень Антимонопольного комітету України з метою ефективного розслідування порушень законодавства про захист економічної конкуренції, забезпечення балансу дотримання інтересів держави та суб’єктів господарювання, подальшого наближення українського законодавства про конкуренцію до acquis communautaire ЄС», – підкреслила Дар’я.

Вона зауважила, що основою для доопрацювання законопроєкту стали, зокрема:

  • досвід правозастосування АМКУ, огляд попередніх законотворчих ініціатив;
  • «Порівняльно-правовий аналіз Закону України «Про захист економічної конкуренції України». Рекомендації щодо законодавчих змін» (відомий як Gap Analysis), підготовлений проєктом ЄС Twinning у 2019 р.;
  • результати оглядів конкурентної політики та права в Україні, здійснених ОЕСР у 2008 та 2016 рр.;
  • результати огляду конкурентної політики та права в Україні, здійсненого ЮНКТАД (2013); системний звіт бізнес-омбудсмена (2016).

Дар’я Чередніченко також звернула увагу на те, що законодавство про захист економічної конкуренції досить складне, тому в межах робочої групи було запропоновано провести реформу в два етапи. Вона окремо зупинилася 10 ключових напрямках, які увійдуть до першого етапу реформи і будуть запроваджені після прийняття доопрацьованого законопроекту № 2730.

Детальніше про новели проєкту можна взнати тут.