Новини

ФОП на момент державної реєстрації має статус пенсіонера або особи зінвалідністю: чи необхідно повідомити про такий статус контролюючі органи?

19.02.2021 / 11:40

Чи звільняються від сплати ЄСВ ФОП, які на момент їх державної реєстрації мають статус пенсіонера або особи з інвалідністю, та чи необхідно повідомити про такий статус контролюючі органи?

Фізичні особи — підприємці звільняються від обов’язку сплачувати ЄСВ за себе, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

При цьому окремо повідомляти контролюючий орган про набуття відповідного статусу пенсіонера або особи з інвалідністю не потрібно.

Докладніше про це тут.