Новини

Судова практика: предметом камеральної перевірки можуть бути питання реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування

26.02.2021 / 13:40

Процедура подання податкових накладних/розрахунків коригувань для реєстрації є спеціальною. Тому до такої процедури застосовується винятково податкове законодавство, яке визначає граничний строк реєстрації податкових накладних у календарних днях. За його порушення застосовується штраф.

Предметом камеральної перевірки охоплюються питання своєчасності реєстрації податкових накладних. Виявлення контролюючим органом цього порушення не потребує наявності будь-яких документів платника податку або необхідності витребувати такі в останнього. Достатніми є дані Єдиного реєстру податкових накладних, дані податкових декларацій та системи електронного адміністрування ПДВ.

На користь такого висновку свідчить також змістовне уточнення законодавцем правового регулювання цього питання доповненням із 01.01.2017 р. пп. 75.1.1 ст. 75 ПКУ, який визначає, що предметом камеральної перевірки може бути також своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов’язання винятково на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

/Постанова ВС від 04.09.2020 р. у справі № 805/4480/16-а/