Новини

Гральний бізнес: як депутати пропонують по-новому оподатковувати отримані доходи?

26.02.2021 / 12:00
Гральний бізнес: як депутати пропонують по-новому оподатковувати отримані доходи?

25 лютого відбулося засідання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики в режимі відеоконференції.

Комітет переглянув своє рішення від 17 червня 2020 року стосовно проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор та лотерей» (№ 2713-д), яким пропонувалося на основі поданих напрацювати новий законопроект і Верховній Раді прийняти його за основу.

Доопрацьований варіант проекту № 2713-д представив голова підкомітету з питань організації та оподаткування грального бізнесу Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олег Марусяк.

Законопроектом, зокрема, пропонується встановити єдину ставку податку на дохід, отриманий від організації та проведення азартних ігор, випуску та проведення лотерей у розмірі 10 %.

Крім податку на дохід, законопроектом передбачається, що суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність з організації та проведення азартних ігор, сплачуватимуть податок на прибуток за загальною ставкою 18 %. При цьому нарахований суб’єктом податок на дохід від такої діяльності є різницею та зменшує фінансовий результат до оподаткування такого суб’єкта.

При здійсненні організаторами азартних ігор іншої діяльності передбачається нарахування та сплата ними податку на прибуток за базовою (основною) ставкою податку.

Поряд з тим, проектом передбачається, що великі виграші в азартні ігри та лотереї (більше восьми мінімальних заробітних плат) підлягають оподаткуванню ПДФО та ВЗ.

Також пропонується скасувати потрійну плату за ліцензії на організацію та проведення букмекерської діяльності, азартних ігор у казино, мережі інтернет та гральних автоматах. Натомість передбачається не запроваджувати нульову ставку податку на дохід.

Під час обговорення народні депутати наголошували на необхідності забезпечення доходів державного бюджету від організації та проведення азартних ігор та лотерей і, водночас, прозорості нарахування податків з метою легалізації та детінізації цієї сфери діяльності.

Комітет прийняв рішення відкликати раніше запропонований законопроект і натомість внести новий текст законопроекту № 2713-д і рекомендувати Верховній Раді прийняти його за основу і в цілому.