Новини

Реалізація електронних сигарет та рідин для них, кальянів, трубок, гільз, фільтрів, паперу, систем нагрівання тютюну, тютюнових стіків до них: чи оподатковуються такі операції акцизним податком?

26.02.2021 / 13:00

Чи оподатковуються акцизним податком операції з реалізації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі засобів та аксесуарів для куріння (паління): електронних сигарет та рідин для них, а також кальянів, трубок, гільз, фільтрів, паперу тощо; систем нагрівання тютюну (IQOS, GLO та ін.) та тютюнових стіків до них (HEETS, NeoSticks та ін.)?

Тютюнові стіки (HEETS, NeoSticks та ін.) для систем нагрівання тютюну є тютюновими виробами, а отже, належать до підакцизних товарів, операції з реалізації яких суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі є об’єктом оподаткування акцизним податком.

Тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням (код 2403 99 90 10 згідно з УКТ ЗЕД) входять до переліку тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, оподатковуються за ставкою 3 019,85 грн за 1 000 шт., а отже, є об’єктом оподаткування акцизним податком з операцій реалізації роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі рідин, що використовуються в електронних сигаретах акцизним податком, поки що не оподатковуються.

При цьому аксесуари у вигляді: кальянів (без рідин, що заправляються до кальянів), трубки, гільзи, фільтри, папір, систем нагрівання тютюну (IQOS, GLO та ін.) та інші аксесуари для куріння (паління) не є тютюновими виробами та промисловими замінниками тютюну, що відносяться до відповідних кодів УКТ ЗЕД, та не належать до підакцизних товарів, а отже, їх реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі акцизним податком не оподатковуються.

Докладніше про це тут.