Новини

Поставка продукції підприємствам оптової, роздрібної торгівлі та у разі її реалізації у роздріб через власний магазин: які ліцензії має отримати виробник або імпортер алкогольних напоїв та тютюнових виробів?

01.03.2021 / 11:00

Які ліцензії повинен отримувати виробник або імпортер алкогольних напоїв та тютюнових виробів у разі поставки такої продукції підприємствам оптової, роздрібної торгівлі, іншим українським споживачам та у разі її реалізації у роздріб через власний магазин?

Виробники або імпортери алкогольних напоїв (крім виробництва вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових із виноматеріалів виключно власного виробництва) та/або тютюнових виробів можуть здійснювати поставку такої продукції суб’єктам господарювання оптової і роздрібної торгівлі та іншим українським споживачам лише за наявності ліцензії на право оптової торгівлі.

Суб’єкт господарювання, який отримав ліцензію на виробництво алкогольних напоїв (вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових) та виробляє їх з виноматеріалів (виноградних, плодово-ягідних, медових) винятково власного виробництва (не придбаних), має право здійснювати оптову торгівлю зазначеними алкогольними напоями без отримання окремої ліцензії на таку оптову торгівлю.

Для здійснення торгівлі алкогольними напоями (крім столових вин) та/або тютюновими виробами у роздріб через власний магазин виробнику чи імпортеру такої продукції необхідно також отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.

Докладніше про це тут.