Новини

Оренда нерухомого державного майна на період карантину: Мінфіном надано пояснення щодо визначення бази оподаткування ПДВ

02.03.2021 / 16:00

Наказом Мінфіну затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг з надання в оренду нерухомого державного майна на період дії карантину.

У чому суть?

Консультація надає відповідь на питання визначення бази оподаткування ПДВ операцій з надання послуг оренди державного нерухомого майна у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.2020 № 611 «Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину» (далі – постанова № 611), пунктом 1 якої визначено, що на період дії карантину, орендна плата за користування нерухомим державним майном за переліками, що визначені постановою № 611, становить: 50 % суми нарахованої орендної плати; 25 % суми нарахованої орендної плати; звільняються від орендної плати.

Зокрема, роз’яснено, що для операцій з надання в оренду державного майна у період дії карантину, вартість яких визначається згідно з положенням постанови № 611, база оподаткування ПДВ визначається за договірною вартістю такої оренди, встановленої із застосуванням механізмів державного регулювання, а саме граничної ціни.

З текстом УПК можна ознайомитись тут.