Новини

Інвестиційні вклади фізосіб для фінансування стартапу юрособи: чи сплачується ПДФО та ВЗ при виплаті дивідендів?

10.03.2021 / 18:00

Товариство повідомило, що воно отримує інвестиційні вклади від фізичних осіб — інвесторів відповідно до укладених договорів для фінансування стартапу. У разі отримання прибутку у зв’язку з успішною діяльністю та реалізацією стартапу фізична особа — інвестор отримує дивіденди. Вартість самого вкладу фізична особа — інвестор отримає по завершенню реалізації стартапу за оцінкою бізнесу на момент виходу інвестора зі стартапу. Товариство, зокрема, запитує, чи виникають у нього зобов’язання з утримання ПДФО та ВЗ при виплаті інвестиційного вкладу та інвестиційного доходу фізособі, яка внесла такий вклад.

ДПС України пояснила так. Оскільки у розумінні ПКУ дивіденди нараховуються емітентом на користь засновника або учасника юридичної особи, а у цьому випадку фізичні особи — інвестори не є засновниками (учасниками) юридичної особи, то кошти, які виплачуються зазначеною юридичною особою на користь фізичних осіб — інвесторів у вигляді дивідендів на підставі договору інвестиційного вкладу з урахуванням норм пп. 14.1.49 ст. 14 ПКУ, не вважаються дивідендами.

Натомість дохід, який виплачується юридичною особою — резидентом на користь фізичної особи — резидента (інвестора) на підставі договору інвестиційного вкладу, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків як інший дохід та оподатковується ПДФО і ВЗ на загальних підставах. Водночас зазначений дохід не є базою нарахування єдиного внеску.

/ІПК від 26.01.2021 р. № 301/ІПК/99-00-21-02-02-06/