Новини

COVID-19: з 20 березня на три тижні у Києві запроваджується суворий карантин

18.03.2021 / 12:20

У зв'язку із погіршенням ситуації із захворюваністю на коронавірус у столиці з 20 березня по 9 квітня Київ запроваджує суворі карантинні обмеження. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн-брифінгу.

«Хочу звернутися до вас із терміновою важливою інформацією. У Києві за минулу добу знову понад тисяча нових випадків захворювання на коронавірус. Збільшується кількість госпіталізованих пацієнтів. За добу з діагнозом коронавірус в лікарні потрапили 148 людей. А ще – хворі з підозрою на COVID-19, пацієнти з пневмоніями та грипом. На сьогодні в лікарнях – понад 3300 хворих на коронавірус! Заповненість ліжок у медзакладах міста – вже понад 70 відсотків. Ситуація з розповсюдженням вірусу – без перебільшення – загрозлива. Уряд поки не відніс Київ до червоної зони. Ми перебуваємо в помаранчевій», – сказав Кличко. 

Він нагадав, що столиця зверталася до Кабінету міністрів розширити перелік обмежень, що діють у помаранчевій зоні. – Оскільки з 17 лютого цього року  це – в компетенції уряду.

«На жаль, нас не почули. Кабмін умив руки і залишив місцеву владу сам-на-сам із розв'язанням ситуації. І, оскільки прем‘єр вчора заявив, що владі на місцях, мовляв, не заважають ухвалювати певні рішення – ми розцінюємо це, як право оперативно реагувати на ситуацію. А ситуація – складна і може стати катастрофічною. Я зараз нікого не лякаю. Але закликаю всіх усвідомити це!» - наголосив мер Києва.

За словами Віталія Кличка, аби призупинити стрімке розповзання коронавірусу, комісія із надзвичайних ситуацій міста ухвалила рішення про запровадження суворих карантинних обмежень.

«Із нуля годин 20 березня – тобто в ніч із п'ятниці на суботу – Київ запроваджує суворі карантинні обмеження. Бо нам треба рятувати здоров'я і життя людей!» – сказав мер.

 Буде заборонена:

  • робота закладів культури;
  • робота  кінотеатрів, театрів, музеїв, концертних залів;
  • робота торговельно-розважальних центрів. Окрім продуктових магазинів, аптек, зоомагазинів, магазинів з продажу засобів гігієни та побутової хімії;
  • проведення релігійних богослужінь, якщо не забезпечена площа приміщення не менше 10 квадратних метрів на одну особу.
  • проведення масових заходів (розважальних, спортивних, культурних, рекламних та інших). А також - присутність глядачів на спортивних змаганнях. Останнє стосується також і сьогоднішнього великого футбольного матчу, що відбудеться в Києві», – повідомив Кличко. 

Заклади громадського харчування працюватимуть виключно на виніс. Працюватимуть – за дотримання суворих норм та без роботи кафе – авто-заправочні станції. Перукарні, салони краси працюватимуть за попереднім записом. Як і фітнес та спортивні зали – але без групових занять.

Також поки працюватимуть дитячі садочки. Школи після канікул повернуться до навчання – але дистанційно.

Усі підприємства та організації бюджетної сфери переходять на дистанційну роботу.

Приватний бізнес також повинен максимально перейти на дистанційну форму роботи. Окрім підприємств критичної інфраструктури.

Громадський транспорт столиці працюватиме в звичному режимі. – З дотриманням суворих норм перевезення пасажирів та маскового режиму. Із заповненістю місць для сидіння на 50 %.

«Ці обмеження ми запроваджуємо на три тижні – до 9 квітня включно. Я закликаю всіх поставитися свідомо та відповідально до ситуації та дотримання обмежень, які будуть запроваджені! Нам потрібно виграти час і зробити все, щоб не сталося колапсу медичної системи. Щоб не наражати на небезпеку життя людей!» – наголосив Віталій Кличко.