Новини

Обчислення часу в Україні: депутати пропонують не переходити на літній час

19.03.2021 / 13:00

17 березня на засіданні Комітету з питань економічного розвитку у режимі відеоконференції було розглянуто у другому читанні проєкт Закону «Про обчислення часу в Україні» (законопроєкт № 4201).

Законопроєктом пропонується визначити правові засади встановлення одиниць часу і обчислення часу в Україні.

Комітет розглянув 55 пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи і підготував порівняльну таблицю законопроєкту до другого читання, у якій враховано 25 пропозицій, враховано частково одну, редакційно - 3 пропозиції, відхилено 26 пропозицій.

Врахованими поправками, зокрема, уточнено визначення термінів, які використовуються в законопроєкті і додано визначення «сезонного переходу часу».

Згідно з редакцією проєкту, підготовленою до другого читання: на території України обчислення часу здійснюється за київським часом, що є єдиним для всієї території України, і не здійснюється сезонний перехід часу; київський час застосовується для всіх правовідносин, що виникають на території України.

Також, з урахуванням поправок, передбачено, що цей Закон набуде чинності із дня, наступного за днем його опублікування, і Кабінет Міністрів протягом двох місяців має привести свої нормативно-правові акти у відповідність із Законом, а також у 2022 році поінформувати Верховну Раду про стан його виконання.

Під час обговорення зазначалося, що автори законопроєкту наполягають, щоб Україна не переходила на літній час, оскільки тоді відбудеться перехід з другого у третій часовий пояс в шкалі Всесвітнього координованого часу (UTC). Для виконання даної умови необхідно щоб законопроєкт був прийнятий і набув чинності до останньої неділі березня.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду законопроєкту в другому читанні прийняти його в цілому з техніко-юридичним опрацюванням.